Proč investovat do jímky na dešťovou vodu?

Jímka na dešťovou vodu představuje praktické a ekologické řešení pro sběr a využití dešťové vody. V době rostoucích cen vody a zvyšujícího se důrazu na ochranu životního prostředí je jímka výbornou investicí, která vám přinese řadu výhod.

Výhody jímky na dešťovou vodu

1.Úspora nákladů: Snížíte své náklady na vodu, protože dešťovou vodu můžete využít například pro zavlažování zahrady, mytí auta nebo splachování toalet.

2.Ochrana životního prostředí: Snížením spotřeby pitné vody přispíváte k ochraně přírodních zdrojů. Dešťová voda je obnovitelný zdroj, který může nahradit část spotřeby vody z vodovodního řadu.

3.Snížení rizika záplav: Sběrem dešťové vody přispíváte k regulaci odtoku vody při silných deštích, což může snížit riziko lokálních záplav.

jednokomorova-betonova-nadrz

Cena všech našich jímek zahrnuje:

 • zvolenou betonovou jímku
 • komín o výšce 50 cm
 • betonovou vrchní desku o tloušťce 12 cm a nosnosti 5 tun
 • montáž zdarma

Každá nádrž se skládá z betonového dna, betonové desky (víka) a komínu.
V ceně našich jímek je standardní provedení krycí desky o tloušťce 12 cm a nosnosti 5 tun. Toto provedení zajišťuje maximální zabezpečení jímky při umístění 50 cm pod povrch (jímka je zasypána 50 cm zeminy) a pěším zatížení (není umístěna pod příjezdovou cestou). Umístili byste jímku rádi pod příjezdovou cestu k domu? Nádrž je možné osadit zesílenou deskou do zatížení 15 tun.
V ceně každé naší nádrže je také jeden komín o výšce 50 cm. Pokud jímku plánujete umístit do větší hloubky, komíny je možné po 50 cm nastavovat. Ceny dodatečného příslušenství pro jímky najdete zde.

Velikosti nádrží

Výběr velikosti betonové nádrže nepodceňujte. Rozhodnutí záleží na účelu využití nádrže:

 • v případě využití nádrže pro zálivku zahrady a užitnou vodu v domácnosti se rozhodujeme podle velikosti zahrady a počtu obyvatelů domu, ke kterému se nádrž bude připojovat
 • v případě využití nádrže jako žumpy se rozhodujeme podle počtu obyvatelů domu, ke kterému se nádrž bude připojovat a podle plánovaného intervalu vyvážení

Naše společnost vyrábí všechny základní velikosti nádrží.
Pro potřeby běžné domácnosti postačí jednokomorová jímka, kde můžete vybírat z těchto rozměrů:

Nejste si jisti, jak velkou nádrž zvolit? Pomůže vám naše online kalkulačka:

Ceny betonových jímek na dešťovou vodu

Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH. Pokud jste firma a plátci DPH, budete mít cenu konečnou s 0% DPH. Pokud nakupujete jako fyzická osoba, k ceně je nutno ještě připočítat DPH.

Jsme na trhu již přes 20 let

Za naši existenci jsme obsloužili už přes 30 000 spokojených zákazníků. Betonové jímky vyvážíme do celé Evropské unie.

Naše certifikáty a ocenění

Nejvyšší kvalitu našich výrobků potvrzuje mezinárodní Certifikát EU (CE). Nepropustnost našich nádrží dosvědčuje atest Národního hygienického institutu.

Náš příslib kvality

Za kvalitu, odolnost a dlouhou životnost našich betonových jímek ručíme. Proto poskytujeme zákazníkům prodlouženou záruku 5 let.

Nezávazná poptávka

Vyplňte náš jednoduchý formulář a my se vám ozveme s nabídkou přizpůsobenou vašim potřebám. Bez závazků, jen rychlé a přesné informace.


  Časté dotazy k jímkám

  1. Jakou velikost jímky potřebuji?

  Velikost jímky závisí na velikosti střechy vašeho domu a množství srážek v dané oblasti. Naši odborníci vám rádi pomohou s výpočtem optimální velikosti.

  2. Jak se jímka instaluje?

  Instalace může být buď nadzemní, nebo podzemní. Nadzemní jímky jsou snadněji instalovatelné a dostupné, zatímco podzemní jímky vyžadují profesionální instalaci, ale šetří místo na povrchu. My vám jímku nainstalujeme do 3 dnů od odeslání objednávky!

  3. Jaká údržba je potřeba pro jímku na dešťovou vodu?

  Pravidelná údržba zahrnuje čištění filtračního systému, kontrolu těsnosti a odstranění usazenin. Je důležité také pravidelně kontrolovat, zda nejsou jímka a její součásti poškozené.

  4. Může se dešťová voda v jímce znečistit?

  Ano, pokud jímka není správně udržována nebo pokud se do ní dostanou nečistoty. Proto je důležité používat filtrační systémy a pravidelně jímku čistit.

  5. Jak mohu dešťovou vodu využít?

  Dešťovou vodu lze využít na zavlažování zahrady, mytí auta, splachování toalet, praní prádla nebo čištění venkovních ploch. Není vhodná k pití bez předchozího ošetření.

  Objednávejte ihned +420 721 166 013

  Previous Next
  Close
  Test Caption
  Test Description goes like this