Jak velký septik potřebuji – online kalkulačka

Jak spočítáte, jak velký septik potřebujete pro objekt, který není napojený na místní kanalizaci?

Septik odpadní nádrž s dvěma a více komorami, ve které se shromažďuje a zároveň čistí splašková voda. Tím se zásadně liší od žumpy, ve které se odpadní voda pouze hromadí a je nutno ji pravidelně odčerpávat. Odpadní voda se průtokem mezi komorami, biologicky a filtrací postupně čistí a je možno ji pak využívat jako vodu užitkovou, např. pro zálivku zahrady. Pokud si nejste jisti, jaká odpadní nádrž je pro vás vhodnější, přečtěte si detailněji, jaké jsou rozdíly mezi žumpou a septikem a jak se liší jejich pořizovací a provozní náklady.

S výpočtem objemu septiku vám pomůže naše online kalkulačka:

Two columns
Vertical
Horizontal
Kalkulačka objemu septiku - zadání
Výsledek - jak velký septik zvolit
Name Total
"{{getWooProductName}}" has been added to your cart
Have a promocode?
Promocode Hide Show

Vysvětlivky k výpočtu

Počet osob – kolik osob v objektu bude septik využívat. A také jak často jej budou využívat. Jedná se o celodenně obývaný rodinný dům nebo výrobní podnik nebo o občasně využívaný rekreační objekt či skladové prostory? Vaše potřeby se mohou měnit i v čase – vaše rodina se může rozrůstat, výrobní podnik může zvýšit provoz na vícesměnný. Vždy je vhodnější volit spíše vyšší kapacitu nádrže, což je ve výsledku levnější než případně vykopávat jímku a měnit za nádrž s vyšším objemem.

Součinitel kalového prostoru – udává obvyklé navýšení objemu septiku. Nejčastěji se používá hodnota 1,5. Tuto doporučuje norma ČSN 75 6402.

Spotřeba vody – vaše spotřeba se bude lišit dle připojených zařízení. V kalkulačce můžete zvolit z několika možností, u kterých uvádíme průměrné spotřeby v m3/den. Nejpřesnější údaj získáte z vlastního vyúčtování – kolik vody vaše domácnost spotřebovala v minulosti. Potřeby různých domácností se liší, průměrně se spotřeba vody v domácnosti pohybuje kolem 120-150 litrů/den/osobu.

Střední doba zdržení – je počet dní nutný pro průtok vody septikem. Počítá se s dobou 3-5 dní, přičemž 3 dny je doba minimální a 5 dní je doporučovaná kalkulační hodnota.

Výpočet je orientační, pro nezávaznou konzultaci nás neváhejte kontaktovat.

Naše nabídka kvalitních betonových jímek

Už víte, jak velký septik potřebujete? Prohlédněte si naši nabídku. Naše společnost vyrábí všechny základní velikosti nádrží za velmi příznivé ceny s montáží ZDARMA. Rádi vám také připravíme jímku na míru s velikostí a počtem komor přesně podle vašich potřeb.

Pro potřeby běžné domácnosti obvykle postačí dvoukomorový septik, kde můžete vybírat z těchto rozměrů:

Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH. Pokud jste firma a plátci DPH, budete mít cenu konečnou s 0% DPH. Pokud nakupujete jako fyzická osoba, k ceně je nutno ještě připočítat DPH.

Jsme na trhu již přes 20 let

Za naši existenci jsme obsloužili už přes 30 000 spokojených zákazníků. Betonové jímky vyvážíme do celé Evropské unie.

Naše certifikáty a ocenění

Nejvyšší kvalitu našich výrobků potvrzuje mezinárodní Certifikát EU (CE). Nepropustnost našich nádrží dosvědčuje atest Národního hygienického institutu.

Náš příslib kvality

Za kvalitu, odolnost a dlouhou životnost našich betonových jímek ručíme. Proto poskytujeme zákazníkům prodlouženou záruku 5 let.

Objednávejte ihned +420 721 166 013

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this